Hol lehet Lengyel Zoltán? Újabb feljelentés jogtalan fogvatartás miatt
Újabb feljelentést tesz az állítása szerint megvert fideszes Lengyel Zoltán ügyvédje - idézi az mtv.hu a Független Hírügynökséget.
Kiderült ugyanis, hogy a rendőrök azután tartották fogva másfél órán át a politikust, hogy Lengyel Zoltán élettársa bemutatta nekik a képviselő diplomata útlevelét.
Ebből egyértelműen kiderül, hogy országgyűlési képviselőről van szó, ekkor pedig azonnal el kellett volna engedni a politikust a képviselői jogállásról szóló törvény alapján.
Országgyűlési képviselőt ugyanis csak tettenéréskor lehet a mentelmi jog figyelmen kívül hagyásával fogva tartani - mondta el Futó Barnabás.
Futó Barnabás elmondta, hogy jelenleg ő sem tudja, hol tartózkodik a védence. Az ügyvéd hozzátette, hogy Lengyel Zoltánnal telefonon tartja a kapcsolatot. Annyit még elmondott, hogy a képviselő a szabadságát tölti valahol, de arról sincs tudomása, hogy Magyarországon tartózkodik-e.


