BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Felfüggesztették a sztrájkot!

Péntek déltől felfüggesztette a sztrájkot a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ). Gaskó István, a VDSZSZ elnöke az MTI-nek elmondta: a VDSZSZ folytatja az egyeztető tárgyalásokat a MÁV vezetésével, és ha ezek nem vezetnek eredményre, akkor legkésőbb hétfőn folytatják a határozatlan idejű munkabeszüntetést.

A VDSZSZ fél kettőkor sajtótájékoztatón ismerteti álláspontját. A MÁV igyekszik megszervezni a vonatközlekedést. Az MTI-hez eljuttatott közleményük szerint remélik, hogy a péntek délután megnövekedett utazási igényeket már ki tudják elégíteni és szombat hajnalra helyreállhat a menetrend szerinti közlekedés.

A cég és szakvezet képviselői pénteken délelőtt is tárgyaltak, a megbeszélések azonban eredménytelenül zárultak mind a követelésekről, mind a sztrájk ideje alatt nyújtandó elégséges szolgáltatásról. A tárgyalások szombaton délután 3 órakor folytatódnak.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.