BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Fidesz-KDNP-győzelem Újbudán

Rétvári Bence, a Fidesz-KDNP jelöltje nyerte az időközi országgyűlésiképviselő-választás második fordulóját a főváros XI. kerületének 15-ös választókörzetében.

Nem végleges eredmény szerint a fideszes képviselő a szavazatoknak több mint 71 százalékát szerezte meg, míg a második helyen végzett Lakos Imre, az SZDSZ-MSZP jelöltje 20 százalékot kapott. Az MDF-es Csapody Miklós 6,3 százalékkal lett a harmadik, a MIÉP színeiben induló Fenyvessy Zoltán pedig 2,4 százalékkal a negyedik.

Az időközi választás érvényes volt, miután a szavazók több mint 25 százaléka voksolt. A szavazásnak egyelőre nincs hivatalos végeredménye, mert egy választópolgár korábban jelezte, hogy Berlinben adja majd le voksát. Ennek megérkeztéig egy szavazókör urnáit nem bontják fel. Így végleges adatok valószínűleg csak jövő keddre várhatók, de a nagy különbségek miatt ez alapvetően már nem változtathat az eredményen.

Az időközi választást Deák Andrásnak, a körzet Fidesz-KDNP-s képviselőjének tavaly őszi halála miatt írták ki. Az első fordulót két hete tartották, akkor azonban nem lett érvényes a választás, mert a voksolásra jogosultaknak csupán 38,3 százaléka járult az urnákhoz a szükséges 50 százalék helyett.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.