BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Gyurcsány: a népszavazás politikai értelemben megbukott

Meg kell keresnünk azokat a pilléreket és helyeket, amelyek támasztékot nyújtanak azoknak a polgárosodni akaróknak, akik önerejükből ezt nem tehetik meg. Olyasmire van ehhez szükség, ami nem máról holnapra segít a fennmaradásban, hanem biztos hátteret ad a belső tartásnak, a kifelé is érvényesíthető magabiztosságnak. Ez pedig a munkahely, a tudás és a tulajdon - idézi a Híradó Gyurcsány Ferenc Népszabadságnak adott interjúját.

A miniszterelnök leszögezte: az adók és járulékok csökkentése nem elég, egy gazdaság hatékonyságát meghatározza a kulturális attitűd is, a kockázat keresésének, vállalásának készsége, az, hogy van-e az önállóságnak, a teljesítménynek becsülete.

Példaként a kormányfő a cseheket említette, az ottani gazdaság sikerének egyik titka véleménye szerint az, hogy nálunk sokkal nagyobb arányban tartják a pénzüket kötvényekben, részvényekben, állampapírokban, mint bankbetétben. Mint fogalmazott: ez a mentalitás visszahat a gazdaságra, ezért nekünk is túl kellene tennünk magunkat a tőkétől való idegenkedéstől, mert ez is a polgárosodás része.

A lap információi szerint a miniszterelnök várhatóan a szerdai kormányülésen osztja majd szét a polgárosodási programmal kapcsolatos feladatokat a tárcák között.

A miniszterelnök úgy vélte: a Fidesz-KDNP kezdeményezte népszavazás politikai értelemben már megbukott. Az egészségügy legfőbb kérdése az volt: működhet-e tovább egy olyan rendszer, amely alattvalóként kezeli azokat, akiknek a pénzéből fenntartják? Véleménye szerint az egészségbiztosítás átalakítása és az egészségügyi reform több sikeres lépése erre azt a választ adta, hogy nem.

Úgy fogalmazott: a Fidesz csak március 9-ét nyerheti meg, 10-ét már elvesztette.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.