BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Klicsko nyert

Az ukrán Vlagyimir Klicsko egyhangú pontozással legyőzte az orosz Szultan Ibragimovot a New York-i Madison Square Gardenben rendezett ökölvívó világbajnoki címegyesítő mérkőzésen.

A nehézsúlyú ütközetben az esélyesebbnek tartott Klicsko a Nemzetközi Bokszföderáció (IBF) és a Nemzetközi Bokszszervezet (IBO) bajnokaként, Ibragimov pedig a Boksz Világszervezet (WBO) legjobbjaként lépett ringbe. A 12 menetes összecsapás nem volt látványos, az ukrán öklöző karja hosszúságát kihasználva, pontos egyeneseivel egyértelműen felülkerekedett a kevéssé kezdeményező el-enfelén, amit a három pontozó ítélete is jelez (119-110, 117-111, 118-110).

Klicsko szerint a szikrázó csata azért maradt el, amit egyébként a több mint 14 ezer néző elégedetlenül vett tudomásul, mert Ibragimov leginkább hátrált, nem akart igazán rizikót vállalni. A 31 éves Klicsko az eddigi 53 mérkőzéséből 50-et nyert meg 44-et ki- ütéssel, és három alkalommal kapott ki, a 32 esztendős Ibragimovnak 22 sikerrel megvívott, benne 17 KO-val megnyert meccsén kívül egyetlen döntetlenje és most már egy veresége van.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.