Lehet irigykedni, hogy kik lépnek fel a Gazprom-esten
A választás oka az, hogy a legendás hard rock zenekar a cég igazgatótanácsi elnöke, Dmitrij Medvegyev kedvence.
Az üzletember éve óta a Gazprom igazgatótanácsának elnöke, de várhatóan hamarosan e tisztségéből is távozik, ugyanis szinte bizonyos, hogy ő lesz Oroszország következő államfője a március 2-re kitűzött elnökválasztás után. A fiatal politikusról régóta közismert, hogy imádja a rockzenét, nemrég újságírók előtt azt is megemlítette, hogy a Deep Purple a kedvenc együttese.
A hírek szerint Vlagyimir Putyin elnök is jelen lesz az esten, bár ő állítólag inkább az orosz popzenét kedveli.
Dmitrij Medvegyev szinte bizonyosan elnök lesz, mivel jelölését erősen támogatja a rendkívül népszerű Putyin, s ebben az esetben az igazgató tanácsi elnök nyáron távozik a Gazpromnál betöltött tisztségéből.
A kőolaj- és földgázipari monopólium a világ tíz legnagyobb vállalatának egyike, Oroszország messze legértékesebb társasága.


