BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megakadályozás helyett csak kárenyhítés jöhet a Fidesz szerint

A Fidesz szerint a kormánypártoknak sikerült megakadályozniuk hétfőn a Fidesz új egészségbiztosítási rendszerrel kapcsolatos népszavazási kezdeményezését, de ezzel véglegesen elveszítették a társadalom többségi támogatását - tudósít a Híradó.

Népszavazás mindenképpen lesz ebben a kérdésben is, a kormánypártok legfeljebb csak lassítani tudják az Albert-házaspár által kezdeményezett referendumot - ismertette Navracsics Tibor frakcióvezető, aki Mikola Istvánnal tartott sajtótájékoztatót.

A Fidesz frakcióvezetője szerint az Albert-házaspár népszavazási kezdeményezésével a hétfőn elfogadott törvényről tudják kikérni az állampolgárok véleményét.

 A kormánypártiak szerint a népszavazás a több-biztosítós rendszerről szól majd, a hétfőn elfogadott új szabályozás szerint viszont továbbra is egy biztosító marad, csak több pénztár működik majd. Mikola István a keddi sajtótájékozatón azt mondta: nem sikerült megakadályozni a törvényjavaslat elfogadását, ezért most már csak arra van lehetőségük, hogy enyhítsék a várható károkat.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.