BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem lehet korán felkerülni a várólistára - A bölcsődéknél is gondok vannak

Az országban sok településen nincs elég bölcsődei hely, van ahol több százan várnak a várólistán. A bölcsödék a nagyvárosokban túlzsúfoltak, a kisebb városokban bezártak, a kistelepüléseken pedig nem is voltak. Olyan családok is vannak, ahol már 2009-re beíratták a gyermeket egy intézménybe - tudósít a Híradó.

A tíz miskolci bölcsődében 490 férőhely van, de 600 gyereket gondoznak bennük, és 370 van előjegyzésben - idézi az Észak Magyarországot az MTV.

 Új bölcsődést csak nagyon indokolt esetben tudnak felvenni, a többieknek várniuk kell a nyári zárás utáni üresedésre.

Lamperth Mónika szociális miniszter a napokban egy budapesti gyermekvédelmi konferencián kiállt az újabb bölcsődei férőhelyek mielőbbi megteremtésének szükségessége mellett.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.