Afgán lőszer-ügy: ha kell, Gyurcsány vizsgálatot rendel el
Ha szükséges, vizsgálatot rendel el a miniszterelnök egy amerikai lap írása nyomán. A The New York Times ugyanis Magyarországot is megemlíti egy cikkében, amelyben az afgán fegyveres erőknek szállított lőszerekkel kapcsolatos visszaélésekről rántja le a leplet – idézi az MTI értesüléseit az origo.hu.
Gyurcsány Ferenc tájékoztatást kért a Nemzetbiztonsági Kabinet vezetőjétől, miután Magyarországot is megemlítették a The New York Times egyik csütörtöki cikkében, amely az Afganisztánba irányuló amerikai lőszerszállításokkal kapcsolatos visszaélésekre világít rá.
Daróczi Dávid kormányszóvivő szerint, ha szükséges, a Nemzetbiztonsági Kabinettől kapott tájékoztatást követően azonnal vizsgálatot rendel el a miniszterelnök az ügyben.


