Fiktív tagok az MSZP-ben vagy csak adminisztrációs hiba történt?
"Erős a gyanú, hogy továbbra is vannak fiktív tagok az MSZP kiskunhalasi szervezetében, mert többen eljuttattak hozzánk olyan leveleket, melyekben Gyurcsány Ferenc pártelnök arra kéri a tagokat, hogy minősítsék az MSZP politikáját" - mondta a kiskunhalasi fideszes politikus. Halász Balázs beszámolt arról, két levél címzettje is jelentkezett, akik nem tudtak arról, hogy az MSZP szervezetébe beléptek volna.
Jekő Attila, az MSZP kiskunhalasi szervezetének alelnöke az MTI megkeresésére elmondta: adminisztrációs hiba miatt kaptak levelet többen, akik a tavaly elvégzett tagrevízió előtt még a tagnyilvántartásban szerepeltek. "Az MSZP szóróanyagokat terjesztő külső cég még valószínűleg nem kapta meg a tagrevízió utáni hivatalos tagnévsort, ezért fordulhatott elő, hogy azok is kaptak a pártelnök aláírásával küldött levélből, akik korábban a tagnyilvántartásban szerepeltek" - mondta Jekő Attila.
Az MSZP kiskunhalasi szervezetének korábban az előzetes letartóztatásban lévő Zuschlag János volt az elnöke, aki komoly "szervezőmunkával" több száz főt beléptetett. Az MSZP országos központja tagrevíziót rendelt el, és Szekeres Imre, az MSZP alelnöke jelenlétében 2007 decemberében 104 taggal újjáalakult a helyi szervezet.


