BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Medián: egyre többen mennek szavazni

Ha az igennel voksolni szándékozók kétharmada az urnákhoz járul, eredményes lesz a március 9-i népszavazás - derül ki a HVG megbízásából készült Medián-felmérésből, melyet a Klubrádió idéz.

 A közvélemény-kutató cég adatai szerint egy héttel a referendum előtt ismét nőtt a szavazók részvételi hajlandósága.

A két héttel ezelőtti lejtmenet után nőtt a mostani véghajrában azok aránya: 23-ról 25 százalékra emelkedett azoké, akik valószínűleg elmennek szavazni, a részvételüket biztosra mondóké pedig 46-ról 47 százalékra emelkedett.

Jelenleg az összes választó 8-9 százaléka mondja azt, hogy biztosan elmenne és nemmel szavazna, míg az ellenoldal a magukat biztosnak mondó szavazói a teljes lakosság 39-40 százalékát teszik ki.

Ha utóbbiak legalább kétharmada tényleg részt vesz a voksoláson, akkor a referendum mindhárom kérdésben eredményes lehet – írja a lap.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.