Elvileg virágzik a gazdaság, mégis sok az öngyilkos - Súlyos problémák Litvániában
A balti államban a legégetőbb társadalmi kérdések egyike az öngyilkosságok magas száma. A meggyőző gazdasági növekedés ellenére a litván lakosság nagy részének napi megélhetési gondjai vannak, és sokan az italba menekülnek a problémák elől.
Különösen nehéz a nyugdíjasok helyzete. Ezenkívül az egészségügyi ellátás sem megfelelő, a tipikusan szegények betegségének tartott tuberkolózis litvániai előfordulása jóval az EU-átlag felett van.
Több tízezer litván hagyta el hazáját, hogy jobb megélhetés után nézzen, míg mások inkább önkezükkel vetettek véget életüknek. Az öngyilkossági ráta különösen a falusi vidékeken magas, ahol a Szovjetunió összeomlása és a mezőgazdasági termelőszövetkezetek felszámolása után felszökött a munkanélküliség - tudósít a Reuters.
Az országban a szegények és gazdagok között egyre növekvő szakadékot csak tovább mélyíti az emelkedő infláció. Litvániában már népszavazásért kampányoltak a nyugdíjak emelését követelve, aminek köszönhetően a kormány bejelentette, hogy évente kétszer indexálják a nyugdíjakat.


