Közélet

Anglia: nyolc gól meglepetés-döntetlennel

Az éllovas Liverpool, a második helyen álló Chelsea és a címvédő Manchester United is megszerezte a három pontot az angol labdarúgó Premier League 10. fordulójában.

A Chelsea az idény eddigi meglepetéscsapatát, a Halmosi Pétert a 62. perctől soraiban tudó újonc Hull Cityt verte magabiztosan. A többi magyar érdekeltségű együttes közül a Gera Zoltánnal felálló Fulham győzött, Fülöp Márton Sunderlandje viszont kikapott. Előbbi játékos a 72. percig volt a pályán a Wigan elleni találkozón, utóbbi pedig végigvédte a Stoke Cityvel szembeni meccset. Az észak-londoni derbi, a házigazda Arsenal és a sereghajtó Tottenham Hotspur összecsapása fordulatos csatát, nyolc gólt és végül - meglepetésre - döntetlent hozott.

Premier League, 10. forduló:

Aston Villa-Blackburn Rovers 3-2 (1-1)
g: Young (45.), Barry (65.), Agbonlahor (87.), illetve Warnock  (30.), Emerton (90.)

Fulham-Wigan Athletic 2-0 (1-0)
g: A. Johnson (11., 60.)

Hull City-Chelsea 0-3 (0-1)
g: Lampard (3.), Anelka (50.), Malouda (75.)

Stoke City-Sunderland 1-0 (0-0)
g: Fuller (73.)

Arsenal-Tottenham Hotspur 4-4 (1-1)
g: Silvestre (37.), Gallas (46.), Adebayor (65.), van Persie (68.),  illetve Bentley (13.), Bent (67.), Jenas (89.), Lennon (94.)

Bolton Wanderers-Everton 0-1 (0-0)
g: Fellaini (90.)

FC Liverpool-Portsmouth 1-0 (0-0)
g: Gerrard (76., 11-esből)

Manchester United-West Ham United 2-0 (2-0)
g: C. Ronaldo (14., 30.)

Middlesbrough-Manchester City 2-0 (0-0)
g: Alves (53., 11-esből), O,Neil (90.) Newcastle United-West Bromwich Albion 2-1 (2-0)g ól: Barton (9., 11-esből), Martins (42.), illetve Miller (65.)