BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Andy Murray legyőzte a világelsőt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A második helyen kiemelt brit Andy Murray nyerte az 1,45 millió euró összdíjazású, rotterdami férfi kemény pályás tenisztornát, miután a vasárnapi fináléban három játszmában legyőzte a világelső spanyol Rafael Nadalt.

Murray-t kevésbé zavarta bokasérülése, mint Nadalt a fájós jobb térde: utóbbi a második szettben ápolást is kért, s bár a folytatásban nem tudott teljes erőbedobással küzdeni, a meccset nem adta fel. A két játékosnak ez volt a hetedik mérkőzése ATP-tornán, s a világranglistán negyedik skót teniszező most 5-2-re szépített. A 21 éves Murray 277 ezer eurót kapott idei második, pályafutását tekintve pedig 10. tornagyőzelméért, az Australian Open-győztes Nadalnak egyelőre várnia kell a 33.-ra.

Murray (brit, 2.) – Nadal (spanyol, 1.) 6:3, 4:6, 6:0

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.