BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az MSZP emelte volna a képviselői költségtérítést

Ha nem érkezik hozzá módosító javaslat, ma újra szavaz az Országgyűlés a képviselői költségtérítésről szóló törvényről, amelyet júniusban fogadott el a Ház.

A mostani változtatást az indokolja, hogy a nyár elején megszavazott törvénnyel nem valósult meg a képviselői jövedelmek csökkentése.

Az MSZP-s Göndör István által jegyzett javaslat éppen azt eredményezte, hogy több képviselőnek jelentősen nőtt volna a költségtérítése. Csak egy példa: a két nagy párt frakcióvezetője, az MSZP-s Mesterházy Attila és a fideszes Navracsics Tibor jelenlegi 266 ezres költségtérítése bruttó 862 ezer lett volna.

Ezt elkerülendő Göndör István most úgy változtatna a törvényen, hogy átírná az úgynevezett választókerületi pótlék rendszerét. A választókerületi pótlék alapján állapítja meg ugyanis a törvény a költségtérítés mértékét.

Göndör a képviselői költségtérítés szabályozásával azt akarta elérni, hogy az eddigi képviselői tiszteletdíjat, a különböző parlamenti tisztségekért járó pótdíjat, továbbá a költségtérítés összegét a jelenlegi szabályok szerint határozzák meg, de vonják adózás alá.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.