Dátumzavar az érdekegyeztető tanács összehívása kapcsán
A napilap cikke szerint ennek ellentmond, hogy legutóbb Orbán Viktor miniszterelnök a tanácskozás lehetséges idejét augusztusra tette.
Nemcsak a tanácskozás időpontját övezi tanácstalanság, hanem a tartalmát is. Pedig az OÉT-ülést nagy várakozás előzi meg. Nemcsak azért, mert a miniszterelnök az OÉT jövőjéről kíván szólni, hanem mert ez lesz az első ülés, mióta a kormány hivatalba lépett. Az elmúlt két hónapban anélkül tett javaslatot a kabinet, illetve fogadott el a munka világát érintő törvényeket az Országgyűlés, hogy azokról egyeztettek volna az érintettekkel - írja a Népszava.
Gaskó István, az OÉT munkavállalói oldalának soros elnökeként úgy értesült, az ülést még e héten megtarthatják, ha azon egyszerre jelen tud lenni a kormányfő, Matolcsy György nemzetgazdasági, Navracsics Tibor közigazgatási miniszter és a Miniszterelnökséget vezető Varga Mihály.
Borsik János, az autonómok elnöke a Népszavának kijelentette: az OÉT összehívása körüli huzavona is annak a jele, hogy "tarthatatlan a viszony a kormány és a szakszervezeti oldal között". Pataky Péter, az MSZOSZ elnöke pedig arról beszélt: "nulladik típusú" találkozásra számít, és szívesen venné, ha a jövőben együttműködne velük a kormány, mert "eddig ennek nem láttuk jelét".


