BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szeptember közepére átutalnák az olimpiai jutalmakat

„Azt szeretnénk, hogy a szeptember 18-án, a Parlamentbe tervezett kitüntetésátadó ünnepség napján a számlákon legyenek az olimpiai jutalmak. Így lenne elegáns” – nyilatkozta tegnap a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) főtitkára a DIGI Sportnak. Molnár Zoltán reméli, hogy a kormány rábólint a jutalmak összegére.

A MOB javaslata szerint a Londonban aranyérmet nyert sportolók 35 millió forintot kaphatnának. A második helyen végzettek 25, a bronzérmesek 20 millió forinttal lehetnek gazdagabbak, a negyedik helyezettek 15, az ötödikek 10, a hatodikak nyolc-, a hetedikek négy-, a nyolcadikak pedig kettőmilliót kaphatnak.

A páros számokban sikeresen szerepelt versenyzők fejenként az elért eredményért járó összeg 90 százalékát, a négyfős csapatok a pénzdíj 80, a 13–15 fős gárdák a 70 százalékát kapnák meg. A sportolókat felkészítő szakemberek a juttatás 60 százalékában részesülnek, ez egy keretösszeg, a sportági szövetség tehet javaslatot a személyekre. A díjazási javaslatkor, amit már London előtt felvázoltak, nem nézték meg más országok gyakorlatát. Arra figyeltek, hogyan éli meg a magyar társadalom „ezt a sportsikert”. A főtitkár szerint kiemelten támogatja a közvélemény, a sportolók és a szakemberek is.

Négy évvel ezelőtt, a pekingi játékok alkalmával az aranyérem 20, az ezüst 18, a bronz pedig 16 millió forintot ért. A magyar sportolók Londonban nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet nyertek, ezzel Magyarország az összesített éremtáblázat 9. helyén végzett.

Molnár közölte, hogy a jövőben 11 sportágat szeretnének támogatni a mostani öt látványsportág (labdarúgás, kézilabda, jégkorong, kosárlabda, vízilabda) adókedvezményeihez hasonló módon, bevonva azokat is a társaságiadó-kedvezmény körébe.

Kamatozott a Héraklész program

„A londoni olimpián aranyérmes 11 magyar sportoló közül hét részt vett a nemzeti utánpótlás-nevelési programban” – hangoztatta tegnap a Nemzeti Sport Intézet (NSI) volt főigazgatója. Szabó Tamás elmondta: a játékokon indult 157 fős csapat 70 százaléka érintett volt a Héraklész programban. Pekingben ez az arány 37 százalék volt. A 78 londoni pontszerző közül 46 versenyzőt támogatott a Héraklész program. Szabó szerint egy olimpián érem- vagy pontszerző esélyesként induló sportoló kiképzése 6–10 évig tart. Az állam évi kétmilliárd forintot áldozott az utánpótlásprogramok, többek között a Héraklész Bajnok- és Csillagprogram működtetésére.


Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.