Moszkva nem kommentálta a Forbes hírét, hogy hazudtak volna a krími népszavazás eredményéről. Putyin egyik tanácsadó szervezetének honlapján rövid ideig az volt olvasható, hogy a krímieknek csak 30 százaléka voksolt (és nem 83), s a lakosságnak csupán 15 (és nem 97) százaléka választotta az Oroszországhoz tartozást.
Oroszország hosszú távon rendezkedik be arra, hogy az ukrajnai válság miatt gazdasági szankciókat is hoznak ellene. Kedden a kormányfő, Dmitrij Medvegyev utasítást adott arra, hogy a kisvállalkozások támogatására hozzanak létre finanszírozási alapot, összesen 50 milliárd rubel értékben. A részleteket most dolgozzák ki, hogy ki, milyen feltételekkel vehet fel hitelt az alaptól, ha a vállalkozása a büntető intézkedések miatt bajba kerülne. Az orosz államfő a bankkártya-tulajdonosokra is gondol. Vlagyimir Putyin a Rosszija Bankot bízta meg azzal, hogy a MasterCard és a Visa „támadásait ellensúlyozva” nemzeti bankkártya-rendszert építsen ki.
Az Egyesült Államokban júliusban lép életbe az a törvény, miszerint az amerikai pénzintézetek kötelesek 30 százalékos adót levonni a külföldi bankoknak járó kifizetésekből, ha azok nem osztják meg az amerikai adóhivatallal a számlatulajdonosaik adatait. Az intézkedés jelentős mértékben érinti az orosz bankokat. A szankcióháború mellett kedden is folytatódtak a harcok Kelet-Ukrajnában. A belügyi tárca közölte, hogy Szlovjanszkban harminc terroristát likvidáltak. A május 25-ei elnökválasztás kampányában a volt miniszterelnök, Julija Timosenko a háborús körzetbe utazna, ám a titkosszolgálat figyelmeztette, hogy terrorakcióra készülnek ellene. Kijevben úgy döntöttek, hogy az odesszai terület kormányzóját leváltják, és helyére az ügyvivő kabinet emberét nevezik ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.