BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nem finomkodnak az ausztrálok, ha büntetésről van szó

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Ötezer ausztrál dollárra emelték a karantént megszegők bírságát Victoria államban.

Ötezer ausztrál dollárra – bő egymillió forintnyi összegre – emelték a koronavírus-járvány ellen elrendelt karantént megszegők bírságát az ausztráliai Victoria államban – közölték kedden a tagállam hatóságai.

Eddig maximum 1300 ausztrál dollár volt a büntetés,

csakhogy a járvány által leginkább sújtott ausztráliai tagállamban a múlt héten kiderült, hogy a koronavírus-fertőzöttek negyede nem tartotta be az egészségügyi előírásokat, nem maradt házi karanténban.

Fotó: Recep Sakar / Anadolu Agency/AFP

Az ellenőrök félezer fertőzöttet kerestek fel, akik közül 130-at nem találtak otthon.

A bírság többszörösére emelésén kívül a tagállamban egyéb szigorításokat is bevezettek a járvány terjedése ellen: éjszakai kijárási tilalom lépett életbe, elrendelték gazdasági termelőegységek leállítását és korlátozták a lakosság napközbeni mozgását is.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.