BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Elhunyt Pécsi Ildikó

Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai-díjas színésznő 80 éves volt.

December 5-én, gödöllői otthonában elhunyt Pécsi Ildikó Kossuth- és Jászai-díjas színésznő – írja a gödöllői önkormányzat Facebook-oldala. A színésznőt Gödöllő Város Önkormányzata saját halottjának tekinti. Pécsi Ildikó férje az olimpiai bajnok labdarúgó Szűcs Lajos – aki ugyancsak Gödöllő díszpolgára volt – idén július 24-én halt meg.

Fotó: Zih Zsolt / MTVA

Gödöllő díszpolgári oklevelét 2010-ben vehette át, ahogyan a Kossuth-díjat is – olvasható az önkormányzat oldalán A Színművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Az évek során tagja volt a Pécsi Nemzeti Színház (1962-66), a Vígszínház (1966-70), a Mikroszkóp Színpad (1970-73), a kecskeméti Katona József Színház (1973-76), a Radnóti Színház (1976-85), a Népszínház (1985-90) és 1990 után évekig a József Attila Színház társulatának. 1994 és 1998 között országgyűlési képviselő is volt.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.