BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több ezer bankkártyát kínálta eladásra egy férfi a darkweben

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A 33 éves magyar férfi nagyrészt külföldi bankok által kibocsátott bankkártyák adatait szerezte meg.

Az internet sötét oldalaként emlegetett darkweben bankkártyaadatokkal kereskedő férfi elleni nyomozást fejezett be a rendőrség. A 33 éves G. Adrián 7844 —  nagyrészt külföldi bankok által kibocsátott — bankkártya adatait szerezte meg, majd kínálta eladásra különböző darknetes piactereken — közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a police.hu oldalon csütörtökön.

Fotó: Shutterstock

Azt írták, hogy az Európai Rendőrségi Hivatallal (Europol) együttműködve szerezték be az elkövető azonosításához szükséges információkat, majd házkutatást tartottak a lakóhelyén. 

A nyomozók megállapították, hogy G. Adrián jelen volt a korábbi legnépszerűbb darkwebes kereskedelmi felületeken.

A győri férfi nemcsak bankkártyák, hanem PayPal-fiókok adataival is rendelkezett, az információkat saját maga is felhasználta különböző online vásárlások során. A rendőrség vádemelési javaslattal küldte el az iratokat az ügyészségnek — olvasható a közleményben.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.