Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy csapatai „előnyösebb védelmi pozíciókba” vonultak vissza a kelet- ukrajnai Bahmut városától északnyugatra fekvő víztározó közelében. Moszkva ezzel lényegében elismerte, hogy az ukrán csapatok előrehaladtak.

Nem volt taktikai visszavonulás… Ami történt, az az, hogy a védelmi minisztérium egységei egyenesen elmenekültek a szárnyakról
– mondta Prigozsin az ország védelmi miniszterének, Szergej Sojgunak szóló, jellegzetes videóüzenetében. „Hagyd abba a hazudozást… a szárnyaink szétesnek… és ez mind hatalmas tragédiához vezet Oroszország számára” – mondta Prigozsin.
Oroszország tegnap reggel még cáfolni próbálta azokat a híreket, amelyek szerint az ukrán erők áttörtek volna a frontvonalak több pontján. Orosz katonai bloggerek tegnap a Telegram alkalmazáson keresztül ukrán előrenyomulásról számoltak be Bahmuttól északra és délre.
Az ukrán hadsereg napi frissítésében közölte, hogy Oroszország a kelet-ukrajnai Liman, Bahmut, Avdijivka és Marjinka közelébe összpontosítja erőfeszítéseit. „Az ellenség 36 támadást hajtott végre ezekben az irányokban az elmúlt 24 órában” – áll a közleményben.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kijelentette, hogy Ukrajnának folytatnia kell a nyomásgyakorlást az orosz erőkre, és további fegyvereket ígért katonáinak. „Mindennap nyomást kell gyakorolnunk rájuk, hogy a vereség érzése a menekülésükké, hibáikká, veszteségeikké változzon” – mondta napi beszédében.
Az orosz–ukrán háború tegnapi híreit itt olvashatja.



