Elkelt az Ausztráliából hazahozott Munkácsy Mihály-festmény, Zichy Zsófia portréja, melyet 160 millió forintért ütöttek le a Virág Judit Galéria karácsonyi árverésén vasárnap – közölte a galéria hétfőn.
Hetekig tartó feszült várakozás előzte meg az aukciót, amelyen árverésre bocsátották Munkácsy Mihály Ausztráliában megtalált, több mint száz éve nem látott alkotását. A Zichy Zsófiáról készült portré eddig egy ausztrál család tulajdonában volt, létezéséről a művészettörténészek is csak néhány hónapja szereztek tudomást.
Az elmúlt hetekben több ezren látogattak el a galériába, hogy egy pillantást vethessenek erre festményre, valamint az aukción szereplő többi alkotásra.
Munkácsy alkotása a 48 milliós kikiáltási árról induló, hosszas licitharc után végül 160 millió forintért kelt el, ami meghaladta a szakértői 100–150 millió forintos várakozást.
A Budapest Kongresszusi Központban, telt ház előtt zajló árverésen Egry József Vitorlás című festményéért 60 millió forintot, Boromisza Tibor Tavasz Nagybányán című alkotásáért 50 millió forintot, Vasarely Victor Reng című alkotásáért 26 millió forintot fizettek.
A Virág Judit Galéria téli aukcióján kiemelkedően jól szerepeltek a hazai kortárs alkotók – például Keserü Ilona, Kondor Béla, Lakner László, Lantos Ferenc, Mengyán András – művei, amelyekre ugyancsak rengeteg licit érkezett.
Munkácsy Mihály egyik festménye hatalmas meglepetésre került elő Ausztráliából: több mint százmilliót ér a kép
Munkácsy Mihály élethű viaszmása mellett, a Madame Tussauds Budapest Múzeumban mutatták be először Magyarországon Munkácsy Mihály egyik párizsi szalonfestményét, a Zichy Zsófiáról készült portrét. A magyar festőfejedelem alkotását egy ausztráliai magánszemély ajánlotta fel aukcióra. A korábban ismeretlen képről néhány hónap alatt kiderítették, hogy minden kétséget kizáróan eredeti.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.