A kormányfő azzal kezdte az évértékelő beszédét, hogy az új évértékelői előtt mindig újraolvassa az előző beszédét. Úgy látja, ma könnyű napja van, mert tavaly a világpolitika gyökeres átalakulásáról és a magyar mozgástér növekedéséről beszélt az idei évre vonatkozóan, és ez meg is történt.
Orbán Viktor felidézte, hogy 2024-ben a Fidesz nyert Európában a második legnagyobb arányban. Azt is mondta, hogy „tegnap még eretnekek voltunk, ma nálunk kopogtat a fél világ”. „Azt mondták, mi vagyunk a múlt, de kiderült, mi vagyunk a jövő” – jelentette ki.
A patrióta szó ma hangosabban hallatszik Brüsszelben, mint valaha, és ez legalább olyan bátorságot követel, mint lila sálban állni a Fradi B-középben
– fogalmazott.
A kormányfő kijelentette:
Most nem a túlélés, hanem a győzelem a cél.
„Eddig lázadtunk, de most győzni akarunk. Fellázadt az Egyesült Államok, de ne higgyünk abban, hogy a győzelmet ők hozzák el. Trump nem a megváltónk, hanem a harcostársunk” – mondta.
A nemzetek feletti birodalom elképzelésének Washingtonban és Brüsszelben van központja – mutatott rá –, a „Soros-féle lerakatnak pedig itt, Budapesten”. Orbán Viktor szerint egy robusztus pénzügyi és hatalmi szervezet a nemzetek függetlenségét és szabadságát akarja lemorzsolni. „A birodalom fenn, mi alul, míg kiszorítják belőlünk a szuszt.”
Kijelentette, hogy
a magyar kormánynak lesz egy amerikai megbízottja,
hogy az itthoni szervezeteket átvilágítsa Washington segítségével. „Megteremtjük az alkotmányos és jogi feltételeit annak, hogy ne kelljen tétlenül néznünk, amint álcivil közéleti szervezetek a szemünk láttára szolgálják ki a külföldi érdekeket” – mondta.
Azt is mondta, hogy az amerikai nagykövet elment, le kell zárni a „Soros-hálózat pénzcsapjait”, létre kell hozni egy „magyar Magnyitckij-törvényt”.
Most jöjjön a nyugati nyitás, ha már ennyire hiányolták
– mondta.
Úgy fogalmazott, hogy „harcolni kell a gyárakért”, hozzátette, hogy munkaalapú gazdaság nélkül egyetlen ország sem tud megélni, ezért
meghirdetik a 100 új gyár programot.
A felkészülést gyorsítani kell, ezért „ideje, hogy Palkovics László visszatérjen”.
A kormányfő beszélt arról is, hogy a nyugdíjasokat terheli leginkább az élelmiszerárak emelkedése. Ezért
a nyugdíjasoknak a zöldségek, a gyümölcsök és a tejtermékek esetében az év második felében egy bizonyos havi összeg erejéig visszatérítik az áfát.
Hozzátette, hogy az áfacsökkentés főleg a kereskedelmi láncok profitját növeli, az áfa-visszatérítés viszont biztosan a fogyasztókhoz jut vissza.
Elmondta, hogy
április 1-jén lép életbe az 5 százalékos lakáshitel-kamatplafon.
Orbán Viktor kiemelte, hogy egy inflációt megfékező program is kell, és utasította a Nagy Márton gazdasági minisztert, hogy állapodjon meg a kereskedelmi láncokkal az áremelkedések megállításáról.
De ha szép szóval nem megy, majd megy hatósági árakkal. Ha ez sem lenne elég, akkor a kereskedelmi haszon mértékét is korlátozni fogjuk
– tette hozzá.
A kormányfő bejelentette, hogy
bevezetik a csed és a gyed jövedelemadó-mentességét, és a két- és háromgyermekes édesanyák életük végéig tartó teljes jövedelemadó-mentességét.
„A háromgyermekesekét egy lépésben, 2025 októberétől. A kétgyermekesekét lépcsőzetesen, 2026 januárjától. Ez világszenzáció, ilyen nincs sehol” – fogalmazott Orbán Viktor.
Arról is beszélt, hogy Brüsszel szerint a magyar nyugdíjrendszer fenntarthatatlan, és az átalakítását követeli. „Sajnáljuk, Herr Weber, a tizenharmadik havi nyugdíj marad” – fogalmazott. A rezsicsökkentésről elmondta, hogy ami Magyarországon egy évben 250 ezer forintos számla,
Arról is beszélt, hogy alkotmányban garantálnák a készpénzhez való jogot. „A bankkártya a banké, a készpénz a tied” – mondta Orbán Viktor, ennek kidolgozása Lázár János építésügyi és közlekedési miniszterhez tartozik majd.
Elmondta a kis településekről, hogy „jogukban áll gátat szabni a beköltözéseknek”. „A vidék nem kísérleti terep, hanem örökség” – mondta a miniszterelnök. Ennek tervezetét Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszterre bízzák.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.