Március közepétől harminc alapvető élelmiszer esetében vezet be árkorlátozást a kormány. A miniszterelnök korábban kijelentette, hogy az indokolatlan és túlzó áremelkedések megfékezésére tárgyalásokat folytattak az elmúlt napokban a kereskedelmi láncok képviselőivel.
Sajnos a kereskedők ajánlatai messze elmaradtak az elvárásainktól, ezért úgy kellett döntenünk, hogy intézkedéseket vezetünk be a kereskedelemben
– mondta Orbán Viktor –, ezért március közepétől harminc alapvető élelmiszer esetében a kereskedő árrése nem haladhatja meg a 10 százalékot.
A kormányfő szerint az elmúlt időszakban a tojásnál ez 40 százalék, a vaj és a tejfölnél pedig 80 százalék volt. „Lássuk be, ez elfogadhatatlan”
– fogalmazott.
Az árrésstop nevet viselő intézkedés előnyei között mindenképpen megjelenik, hogy az alapvető élelmiszerekre vonatkozik, ebben a termékkörben okoz majd árcsökkenést, így pedig hatványozottan is segíti a nehezebb helyzetben lévő háztartásokat, például alacsony jövedelműeket, nyugdíjasokat, akiknek a fogyasztói kosarában ez a termékkör magasabb súllyal szerepel – mondta el a napokban a Világgazdaság megkeresésére Molnár Dániel, a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség vezető elemzője.
A Metropol utánajárt, hogyan fogadják az intézkedést a vásárolók. Összességében pozitívan − derült ki a nyilatkozatokból.
Az alapvető élelmiszereknek és az egyéb ilyen dolgoknak megfizethető áron kellene lennie a boltban
– számolt be a véleményéről Tímea.
Valahol azért gátat kell szabni az ő mohóságuknak, és erre jó ez az intézkedés
– közölte Pál, aki hozzátette, hogy teljes mértékben egyetért az intézkedéssel.
„Hogyha a multik nem hajlandók együtt dolgozni a kormánnyal, hanem a részesedés a lényeg, akkor igen, akkor meg kell fékezni az árakat” − fogalmazott Liliána.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.