Történelmi pillanatokat él Európa, Isztambulban pénteken összeültek az orosz és az ukrán delegációk, és megkezdődött a béketárgyalás. Az orosz fél azonban eleve nem teljesítette az Európai Unió elvárásait, ezért büntetést érdemel, és érkezik az unió 17. szankciós csomagja – ezt Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke jelentette be még pénteken reggel egy rövid doorstep sajtótájékoztatón Tiranában, ahol az Európai Politikai Közösség tartja ülését.
Az uniós csúcsbürokrata indoklása:
Ez mutatja, hogy Putyin elnök nem akar békét. Tehát növelnünk kell a nyomást. Ezért dolgozunk egy új szankciós csomagon.
– vonta le a következtetést Ursula von der Leyen.
Előzetesen, példaként a csomag következő elemeit sorolta fel Ursula von der Leyen:
Számunkra fontos, hogy legyen béke. Ezért fokoznunk kell a nyomást Putyin elnökre, amíg Putyin kész a békére – zárta gondolatait az Európai Bizottság elnöke.
Brüsszel most tényleg túl messzire megy Magyarország miatt: totális embargó készül Oroszország ellen
Vlagyimir Putyin távolmaradása a béketárgyalásról sokakat felháborított. Az Európai Unió totális embargót is kilátásba helyezett Oroszországgal szemben.
A 17. szankciós csomag, amiről Von der Leyen beszélt, tulajdonképp már a béketárgyalások előestéjén megszületett, bár az elnök bejelentése tartalmaz új elemeket ahhoz képest, mint ami korábban nyilvánosságra került. A csomagot kedden véglegesíthetik az EU külügyminiszterei.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.