Az év elején Donald Trump amerikai elnök leállította a USAID kifizetéseit, majd a nyilvánosság elé tárta, milyen célokra költötték az adófizetők pénzét.
A Magyar Nemzet korábbi cikkei szerint Magyarországon is kiépítettek egy rendszert, amely politikai nyomásgyakorlást folytatott.
A lap nemrég közzétett filmje nemcsak a szereplőket mutatja be, hanem azt is, hogy a befolyásolás nem csupán a USAID keretében történt Magyarországon.
A lap azt írja, hogy filmjükben több más információ mellett rendszerbe foglalták a USAID-botrány főbb megállapításait, az elmúlt évek tényfeltáró cikkeit. Összeszedték az NGO-szervezetek több politikai-társadalmi beavatkozási tevekénységét, és bemutatják az ellenzéki sajtó egyes szereplőit és a hozzájuk becsatornázott külföldi forrásokat is: például Soros György alapítványait, az USAID-et vagy az európai uniós forrásokat.
Az Egyesült Államokban a figyelem középpontjába kerülő USAID az amerikai nemzetbiztonsági hálózat részeként jött létre, feladata a fedett és nyílt nyomásgyakorlás világszerte. Ehhez a nyomásgyakorláshoz az egyes országok civil, gazdasági, politikai és médiaszektoraira rátelepült globális hálózatot használja eszközként.
Az USAID jelen van a világ összes konfliktuszónájában, fontos szerepe volt egyebek mellett az Arab Tavasz és az ukrajnai puccs, az Euromajdan tüntetéssorozat előkészítésében és végrehajtásában is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.