A Lego minden évben meglepi dolgozóit karácsonykor egy olyan készlettel, amit egyáltalán nem hoznak forgalmazásba. Tehát ezek a dolgozói karácsonyi Lego-szettek igazi ritkaságnak számítanak, hiszen csak egyszer és akkor is limitált mennyiségben gyártják őket. A 2024-es karácsonyi szett a magyarok számára is különleges volt, ugyanis annak a hét országnak a szimbolikus állatát tartalmazta a készlet, ahol Lego-gyárak találhatók a világon – Magyarországot pedig a turulmadár képviselte a szettben. Már a 2024-es dolgozói készletnek is rendesen elszállt az ára a Jófogáson és a Vaterán, viszont az előző évek készletei közül akadnak olyanok, amiket kisebb vagyonokért lehet beszerezni.
A munkavállalói ajándéksorozatok hagyománya 2008-ban indult, és ezek a készletek gyakran egyedi terveket és témákat tartalmaznak, tükrözve a cég örökségét és innovatív szellemét. A Brick Economy oldalán megtalálható az összes valaha létezett limitált Lego-készlet, és az oldal azt is nyomon követi, hogy ezek milyen árban keltek el.
Jelenleg az ötödik legdrágább Lego dolgozói szett talán az egyik legkülönlegesebb is. A Lego-kacsa egy régi gyerekjátékra hasonlít és ezzel nincs is messze a valóságtól, ugyanis a cég legelső piacra dobott játékának állít emléket. A Lego 1932-es alapítása után az első játéka egy négy keréken guruló, fából készül kacsa volt, aminek gurulás közben mozgott a csőre. A Lego-kacsa szinte megegyezik a gyerekjátékkal, annyi különbséggel, hogy a csőre nem mozog. A Lego-kacsát átlagosan 264 euróért (105 ezer forint) árulják az online áruházakban.
Pjotr Iljics Csajkovszkij híres balettje nagyban hozzátett ahhoz, hogy a diótörő figurák a karácsonyi látkép részévé váljanak. Az E. T. A. Hoffman meséje alapján készült balett minden karácsonykor megtölti az Operaházat, főszereplőjével pedig tele van plakátolva az Andrássy út. Nem meglepő módon a legdrágább limitált szettek közé tartozik ez a karácsonyi szimbólum is: a diótörő-szett magát a bábut tartalmazza, legdrágább ismert ára pedig 280 euró (112 ezer forint).
Ole Kirk Christiansen nevét nem sok Lego-rajongónak kell bemutatni: ő alapította meg a vállalatot 1932-ben, a nagy áttörést pedig 1958-ban érte el, amikor szabadalmaztatta a híres „duplázódó” kockát, mely stabil összekapcsolódást biztosít, és a Legót a világ legnépszerűbb építőjátékaivá tette. Az Ole Kirk háza nevű szett az alapító szülőházát ábrázolja, mely a Lego történetének és örökségének fontos része. A ház egy egyszerű, de elegáns dán vidéki házikó, mely visszaidézi a cég alapítójának életét és kezdeti éveit. Az építmény részletesen kidolgozott, tartalmazza a ház jellegzetes elemeit, mint
Az Ole Kirk házáról készült készlet átlagosan 300-400 euró körül érhető el a másodlagos piacokon, a Brick Economy szerint 486 euró (194 ezer forint) volt a legmagasabb ára.
Bár nem a legdrágább, de minden bizonnyal a legkeresettebb termék a listán a teljesen egyedi X-Wing a Star Warsból. Valószínűleg, ha egy klasszikus Star Wars-készletet adott volna dolgozóinak a Lego, az is benne lenne a három legdrágább szett között, viszont a vállalat ennél különlegesebb ajándékkal lepte meg a Lego-dolgozókat. A karácsonyi X-Wing tartalmaz
A karácsonyi X-Wing átlagosan 788 euróért (315 ezer forint) cserélhet gazdát, de az oldal szerint idén már akár 930 euró (372 ezer forint) is lehet az ára.
A lista legdrágább tételét valószínűleg nem különleges kinézete miatt vadásszák a gyűjtők, hanem, mert ez volt a legelső dolgozói ajándék, amit a Lego 2008-ban adott ki. A nemes egyszerűséggel Szívnek hívott készlet pontosan ugyanaz, mint a neve: egy nagy piros szív.
A szívet nem kevesebb mint 1330 euróért (531 ezer forint) árulják, viszont idén 1500 euróra (600 ezer forint) is felkúszhat az ára.
A Lego ezzel az egyszerű, de annál személyesebb üzenettel kezdte meg népszerű hagyományát, mely mára már nem csak a dolgozókat örvendezteti meg, hanem azokat a gyűjtőket is, akiknek sikerül valahogy hozzájutniuk ezekhez az egyedi készletekhez.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.