BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok
null

Migráció: a németek előálltak az új csodafegyverrel, szerintük a panaszkodó szomszédaik valójában örülnek

Magyarázkodásra kényszerült a német belügyminiszter, miután a szomszéd országok panaszkodtak a német határellenőrzések megszigorítása miatt. A migránsok, akiket nem engednek be, végül biztonságos harmadik országokba kell, hogy kerüljenek az EU-n kívül, nem a szomszédságba – mondta, uniós megegyezést sürgetve.

Németország nem enged a frissen megtalált szigorból a migránsok ellen, szögezte le a német belügyminiszter a Welt am Sonntag című német lapnak adott, szombaton közzétett interjújában, a határellenőrzés megszigorítását ért kritikákra reagálva. Alexander Dobrindt egyúttal uniós megegyezést sürgetett, és javaslatot is tett a probléma megoldására.

Migráció: a németek korábban azt mondták, jól teszik, hogy beengedik a migránsokat, most azt, jól teszik, hogy nem
Migráció: a németek korábban azt mondták, jól teszik, hogy beengedik a migránsokat, most azt, jól teszik, hogy nem / Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

Migráció: itt az új csodafegyver – a „harmadik országok”

Szükségünk van olyan harmadik országokra, amelyek készek befogadni azokat a bevándorlókat, akiknek a menedékkérelmét elutasították, ám nem tudnak visszatérni hazájukba – idézte Dobrindt nyilatkozatát az MTI. Harmadik országon azt értette, hogy olyan ország, amely hazájukhoz közeli és biztonságos.

Ismeretes: a bevándorlók Európába a Közel-Keletről, illetve Ázsia és Afrika bizonyos régióiból érkeznek tömegesen. Melyek lehetnek ezek az országok, és miként sikerül őket meggyőzni, hogy befogadják az Európában nem befogadott migránsokat, erről nem derültek ki részletek a tudósításból. Az mindenesetre igen, hogy a német politikus tudatában van a nehézségeknek.

Ezt egyetlen tagállam sem működtetheti önállóan, EU-s szinten kell megtörténnie

– szögezte le. Hozzátette: „jelenleg már az alapokat készítjük elő”.

A német belügyminiszter szerint jót tettek a határellenőrzés szigorításával, nem rosszat

Amint hivatalba lépett május 6-án, Dobrindt azonnal szigorúbb határőrizetet rendelt el, bírálatokat kiváltva a szomszédos Svájc és Lengyelország részéről és aggodalmas cikkek sorozatát az osztrák sajtóban is. 

A belügyminiszter azt mondta, az intézkedések eredményesek, máris csökken a határokon beadott menedékkérelmek száma, a kritikákra vonatkozó kérdésre pedig azt válaszolta:  Varsó és Bern egyébként támogatja az új német migrációs politikát és hasonló álláspontot képvisel a berlini intézkedésekkel összefüggésben Franciaország, Dánia, Csehország és Ausztria is.

Az újabb változás tehát, ha valóban ez történik, megint Németországból indulna el, ahonnan a bevándorlók millióit bevonzó Willkommenskultur is indult. Magyarországnak a tíz éve indult bevándorlási hullám kezdete óta változatlan bevándorláspolitikáját változó hevességgel folyamatosan politikai és jogi tűz éri, sőt büntetést is fizet, mert nem fogadja el a migránsok elosztását az uniós tagállamok között.

A németek megint dominóeffektust indítottak el

A miniszter úgy értékelte, a német változás  dominóeffektust indított el, és a Németországgal szomszédos országok szintén fokozták a határellenőrzéseket.

Dobrindt szerint a fent említett országok maguk is aggódva figyelték, „miként vonzza magához Németország a menekülteket”, és most örülnek, hogy  „csökkent a vonzereje az illegális bevándorlás szempontjából”.

Fotó: AFP

A korábbi visszás állapotot az előző kormány elhibázott politikájának tudta be. A miniszter úgy véli, a német zárás nem növelte, hanem csökkentette a nyomást a tranzitországokon.

A német határoknál nincs semmi baj; a cél az volt, hogy ne terheljük túl Németország szomszédait – mondta, és hangsúlyozta:

Németország többé nem hajlandó folytatni az utóbbi évek migrációs politikáját.

 

Ajánlott videók

Továbbiak

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.