A Wizz Air úgy döntött, hogy szeptember 15-ig meghosszabbítja a tel-avivi és ammani járatok múlt heti, a közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt bejelentett felfüggesztését. A légitársaság emellett elkerüli az izraeli, iraki, iráni és szíriai légteret.
A Wizz Air számára továbbra is az utasok, a személyzet és a repülőgépek biztonsága a legfontosabb, és a légitársaság az illetékes hatóságokkal, biztonsági szolgálatokkal egyeztetve szorosan figyelemmel kíséri a fejleményeket. A Wizz Air elkötelezett amellett, hogy minimalizálja az utasokat érő fennakadásokat, és a közvetlenül a légitársaságnál megvásárolt jeggyel rendelkezőket az általuk megadott e-mail-címen tájékoztatja az átfoglalási, visszatérítési lehetőségekről.
Akik utazásközvetítőnél foglaltak jegyet, közvetlenül velük vegyék fel a kapcsolatot.
Az Abu-Dzabiba és Dubajba tartó egyes járatok esetében az eszkalálódó közel-keleti helyzet miatt lezárt légtereket megkerülve, a Wizz Air hosszabb, alternatív útvonalakon repül – közölte korábban a légitársaság. A két emírségekbeli városba érkező és onnan induló egyes járatok esetében hosszabb menetidőre és közbenső repülőtéren történő tankolásra is lehet számítani. A Wizz Air korábban már bejelentette, hogy a közel-keleti helyzet eszkalálódása és a térség több lezárt légtere miatt június 20-ig felfüggesztette a forgalmát – ezt tolták ki most szeptember 15-ig.
A legújabb közel-keleti fejlemények közé tartozik, hogy Izrael közvetlenül célba vette az iráni állami tévét. Mutatóujjával fenyegetőzve magyarázott éppen az iráni televízió műsorvezetőnője, amikor egyszer csak hatalmas robajjal eltűnt a háttér a stúdióból – ez látszik azon a felvételen, amely akkor készült, amikor az izraeli hadsereg lecsapott az iráni állami médiára.
Az izraeli védelmi erők hétfő délután csapást mértek az IRIB által működtetett Iráni Iszlám Köztársaság Hírhálózatára (IRINN), miután Israel Katz izraeli védelmi miniszter kijelentette, hogy az „iráni propaganda és uszítás szócsöve az eltűnés felé tart”. Hozzátette, hogy megkezdődött a környező lakóházak kiürítése. Az izraeli támadás félbeszakította az állami televízió adását, a műsorvezető pedig menekülni látszott a stúdióból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.