A Dark Souls és Elden Ring sikere után a japán FromSoftware újabb, egyelőre titokzatos játékon dolgozik – méghozzá olyan előrehaladott állapotban, hogy akár már 2026-ban meg is jelenhet. Az információt az iparági szivárogtatásairól ismert Kurakasis osztotta meg, aki szerint a projekt jelenlegi fedőneve „FMC”, és több platformra készül.
A fejlesztőcsapat legutóbbi hivatalos munkája a Nightreign című Elden Ring spin-off volt, ami májusban jelent meg, emellett pedig már bejelentették a The Duskbloods című multiplayer játékot is, mely a Nintendo Switch 2 egyik korai exkluzív címe lesz. Ám a belsős információk alapján szinte biztosra vehető, hogy a stúdió párhuzamosan több projekten is dolgozik, ahogy az a múltban is jellemző volt rájuk.
Bár az „FMC” projektről egyelőre semmilyen konkrétum nem ismert, a rövidítés kapcsán az elemzők a korábbi kódnévképzési mintákból próbálnak következtetni. Az Elden Ring például „GR”, azaz Great Rune néven futott belsőleg. Kurakasis megjegyzi:
az „F”-fel kezdődő kódnevek jellemzően a Dark Souls vagy Armored Core franchise-hoz kapcsolódtak korábban.
Emiatt sokan spekulálnak egy új Dark Souls játékra – akár egy, a harmadik részre épülő remasterre, vagy egy teljesen új címre. Ugyanakkor az sem kizárt, hogy a 2023-as Armored Core 6 után egy új mellékszálas epizód következik, ahogy az a sorozat múltjában többször előfordult – írja a Metro.
Fontos ugyanakkor megjegyezni, hogy FromSoftware-hez köthető remasterek (pl. Dark Souls Remastered) korábban nem a stúdió belső munkái voltak, hanem külső partnerek (QLOC, Virtuous) készítették őket. Ez tovább bonyolítja a találgatásokat, vajon most valóban egy új játék készül-e, vagy csak egy felújításról van szó.
A Sony felvásárolná a FromSoftware-t
A PlayStation-gyártó Sony nem mást szemelt ki magának, mint a japán FromSoftware játékfejlesztő stúdiót (és annak tulajdonosát), amelynek olyan sikerjátékokat köszönhetünk, mint a Demon’s Souls, a Dark Souls-trilógia, a Bloodborne – amelynek a ráncfelvarrására évek óta áhítoznak a játékosok –, a Sekiro és az Elden Ring, amely tengernyi díjat és elismerést zsebelt be.
A Sony már most is 14 százalékos részesedéssel rendelkezik a FromSoftware-ben, valamint birtokolja a Bloodborne és a Demon’s Souls franchise jogait, ami azt jelenti, hogy ezek a játékok nem is jelentek meg más platformokra, csak PlayStationre. A FromSoftware viszont az Elden Ring és a Sekiro jogait birtokolja, amelyek a legnagyobb példányszámban eladott játékai a stúdiónak. Egy ilyen üzlet tehát minden említett címet a PlayStation alá vonna.
Hidetaka Miyazaki, a stúdió elnöke és kreatív vezetője korábban elmondta, nem terveznek új Elden Ring DLC-t vagy folytatást a közeljövőben, de „nem akarják végleg lezárni az univerzumot” – vagyis a lehetőség nyitva marad. Ha valóban 2026-ban érkezik az új, egyelőre titkos cím, az akár azt is jelentheti, hogy a The Duskbloods megjelenése átcsúszhat 2026 elejére, amit a következő Nintendo Direct során akár hivatalosan is bejelenthetnek. Ugyanakkor jogosan merülhet fel a kérdés:
ha már felfedték a The Duskbloods-ot, akkor miért beszélnének róla kódnéven?
Az új projekt körüli találgatások hátterében nem véletlenül ekkora az érdeklődés: a FromSoftware az utóbbi években a videojáték-ipar egyik legnagyobb sikertörténetévé nőtte ki magát. Ezt elsősorban az Elden Ring példátlan fogadtatásának és üzleti teljesítményének köszönheti. A 2022-ben megjelent játék mára több mint 30 millió példányban kelt el, és a Bandai Namco pénzügyi beszámolói szerint több mint 135 százalékos növekedést hozott a kiadó éves bevételeiben.
Az Elden Ring nemcsak kasszasiker, hanem kritikai diadal is: számtalan GOTY (év játéka) díjat nyert, és hosszú távon is fenntartotta a játékosok figyelmét,
részben a kiterjedt világépítésnek és a különösen erős közösségi támogatásnak köszönhetően.
2025 májusában jelent meg a Nightreign, mely nem egy klasszikus DLC, hanem egyfajta spirituális spin-off az eredeti játék világában. A Nightreign az első héten 2 millió előrendelést generált, és mindössze négy nap alatt 3,5 millió példányban kelt el világszerte. A játék vezető helyet foglalt el a májusi eladási toplistákon az Egyesült Államokban és több másik nagy piacon is.
A PC-s változat már az első hónapban több mint 30 millió dollár bevételt hozott, ezzel pedig a FromSoftware ismét bizonyította, hogy képes újragondolni saját formuláit anélkül, hogy elidegenítené közönségét. Bár a Nightreign nem érte el az alapjáték magasságait kritikailag, a szakma többsége elismerte kreatív irányváltását és újszerű roguelike játékelemeit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.