Gerhardt Ferenc, a Konzumbank vezérigazgatója már ősszel bejelentette: a termékfejlesztés, költségcsökkentés és portfóliótisztítás mellett fiókbezárásokkal is vonzóbbá kívánják tenni a társaságot az esetleges későbbi magánosításra. A bank jelenlegi 33 fiókjából azt a négy-ötöt zárják be, amely nem termel elegendő nyereséget. A Kb tervezi budapesti székházának értékesítését is.
Lapunk megkeresésére sem a bank vezetése, sem a tulajdonos, 90 százalék fölötti részvényes állami Magyar Fejlesztési Bank (MFB) nem nyilatkozott arról: történt-e előrelépés a Kb tervezett privatizációjában.
Mint ismert, a bankot 1998 vége óta több fordulóban is (többek közt 130 százalékos árfolyamon) sikertelenül kívánták magánosítani, a szóba jövő vevőjelöltek -- például a céget átvilágító OTP Bank, az Allianz-csoport -- rendre visszaléptek a vételtől. Hírek szerint az 1999 elején egyszer már elutasított Quaestor-csoport ismét érdeklődik a bank iránt. Kérdésünkre Tarsoly Csaba, a Quaestor Értékpapír Rt. elnöke azonban egyelőre korainak minősítette az ezzel kapcsolatos találgatásokat.
A Kb saját tőkéje (3,97 milliárd forint) 2000 szeptemberében 1,26 milliárd forinttal volt alacsonyabb a jegyzett tőkénél (5,23 milliárd). Korábban arról volt szó, hogy a Kb felé félmilliárd forintos garanciát is vállaló fejlesztési bank ismét tőkeinjekciót ad leánycégének. Az MFB-nél egyelőre arra sem kaphattunk választ, hogy egy újabb elképzelés szerint valóban a Kb ingatlanai egy részének megvásárlásával enyhítenek-e a bank gondjain.
Az 59,81 milliárd forint mérlegfőösszegű Kb vesztesége ősszel 1,04 milliárd forint volt, a tőkemegfelelési mutató 8,2 százalékra rúgott. A régi rossz portfólióra képzett 3,5 milliárd forintnyi céltartalék hatását levonva azonban a Kb szeptemberben már 159 millió forint nyereséggel zárt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.