Újabb lendületet vett a készülő új értékpapírtörvény előkészítése. A tőzsde azt tartaná ideálisnak, ha a vállalatfelvásárlást és transzparenciát szabályozó rész márciusban kerülne a parlament elé -- mondta el Dunavölgyi Mária, a Budapesti Értéktőzsde ügyvezető igazgatója a tőzsdetanács ülését követő sajtótájékoztatóján.
Dunavölgyi szerint a törvénycsomag többi részének kidolgozásához több időre van szükség, ezért azt javasolják a Pénzügyminisztériumnak, hogy azt májusban adják át a törvényhozásnak. Az új átfogó törvénycsomag még ezzel az ütemezéssel is hatályba léphet az év vége előtt.
Hétfői ülésén nem sorolta át a vállalati kötvényeket az állampapír-szekcióba a tőzsdetanács, arról viszont döntöttek, hogy ezek a jövőben a fix ügyletekhez hasonlóan T+2 napos ciklusban, bruttó elven kerülnek elszámolásra.
Változhatnak a kibocsátói információk közzétételére vonatkozó szabályok áprilistól. Ezután a cégek az árfolyamot befolyásoló információikat kereskedési idő alatt elsőként a tőzsdéhez küldik el; a BÉT a híreket saját honlapján közzéteszi, és gondoskodik arról is, hogy tőle mindenki -- média, brókercégek -- egy időben értesüljön a történtekről. A tőzsde honlapjáról az információkat mindenki szabadon letöltheti. Fizetni kell viszont majd azért, hogy a BÉT az egyes hírekről a megjelenéssel egy időben értesítést küldjön. A tőzsde vezetői szerint lesznek olyanok, akik hajlandóak lesznek áldozni arra, hogy ne kelljen egész nap a tőzsdei oldalt is figyelniük. A változtatásoktól függetlenül a cégeknek kötelező lesz közzétételeiket a Magyar Tőkepiacban is meghirdetni.
Nem született döntés az alacsony likviditású részvények kereskedési lehetőségeinek átalakításáról, a tőzsdetanács tovább vizsgálódik az ügyben. Jelenleg két lehetőséget mérlegelnek. Felmerült a likviditás nélküli részvényeknél az árjegyzői rendszer bevezetése, de tárgyaltak az -- esetleg fixinggel végződő -- kereskedési idő lerövidítéséről, hogy koncentráltabbá tegyék ezen papírok piacát.
A BÉT ügyvezető igazgatója, Dunavölgyi Mária elmondta: a tőzsdeépület földszintjén új információs központot alakítottak ki, ahol a látogatókat számátógépek, tickerszalag és monitorok várják. Az új helyiséggel a tőzsde szeretné magához csalogatni a magánbefektetők egy részét.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.