A Magyarországi Volksbank (MV) tulajdonosai 3 milliárd forintra emelték fel a társaság eddigi 2 milliárdos alaptőkéjét. További 1,4 milliárd forintnyi juttatás a tőketartalékba került -- jelentette be Karl Mayr-Kern, az igazgatóság elnöke a bank tájékoztatóján.
A Volksbank-csoport még tavaly december végén két biztosítótársaságot is alapított itthon. A Victoria-Volksbanken Életbiztosító Rt. alaptőkéje 450 millió forint, ami mellé még 450 millió forint ázsió társul. A Victoria Volksbanken-Biztosító Rt. 250 millió forintos jegyzett tőkéje mellett 160 millió az ázsió.
Mindkét biztosító 50,1 százalékban a düsseldorfi Victoria International AG tulajdona, 24,7 százalék a bécsi Victoria Volksbanken Versicherung AG-é, 15,3 százalék az ÖVAG-é és 9,9 százalék az MV-é. A működési engedélykérelmet most bírálja el a pénzügyi felügyelet, a cégvezetőket még keresik. Elsőként élet-, nyugdíj- és baleset-biztosítással, majd vagyoni termékekkel indulnak.
Az MV 3 éven belül erős, a kis- és középvállalkozásokra (kkv) és a családi háztartásokra összpontosító univerzális középbankká kíván válni itthon, legalább 200 milliárd forintos mérlegfőösszeggel. A meglévő 14 mellé további 40 fiókot alakítunk ki, s több milliárd forintot fordítunk fejlesztésekre -- mondta Balázs László igazgatósági tag.
A bank még az idén internetes bankolási lehetőséget vezet be, és 24 órás zónákkal is bővíti az értékesítési csatornákat. Április végéig indul az értékpapír-kereskedelmi üzletág. Márciustól megkezdik a vállalkozói lakásépítéshez és lakossági otthonvásárláshoz kötődő hitelek folyósítását.
Az MV az első fél évben be kíván kapcsolódni a Széchenyi-terv kkv-finanszírozási konstrukciójába, erősítenek a vállalati dolgozók folyószámlahitelénél és a külkereskedelmi forgalmat bonyolító ügyfelek kiszolgálásánál.
A társaság termékfejlesztési együttműködési megállapodást kötött az integráción kívüli 14 takarékszövetkezettel -- tudtuk meg.
Karl Mayr-Kern úgy fogalmazott: tulajdonosaiktól megbízást kaptak, hogy "nyitott szemmel" tanulmányozzák a további együttműködési lehetőségeket a takarékszövetkezeti szektorban. (Ezt megkönnyítheti, hogy az MV fő részvényesének számító ÖVAG egyik kisebbségi tulajdonosa az a német DG Bank, amely az integráció csúcsszervének számító hazai Takarékbank 72 százalékos részvényese.)
Az MV tavaly 70,25 milliárd forintos mérlegfőösszeg mellett 11 millió forintos mérleg szerinti veszteséggel zárt. A hitelállomány közel 50 milliárd, a betétek volumene 34,8 milliárd forintra rúgott. A 2 milliárdot meghaladó kockázati céltartalékot a bankvezetők a szigorú tulajdonosi kockázatelbírálási szabályokkal magyarázták.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.