A jegybanki kamatcsökkentés hírére azonban nemzeti devizánk gyengülni kezdett. Ezt a jelenséget kereskedők a szűkülő kamatprémium és az érthetően bekövetkező profitkivonás természetes velejárójának tartották. Ezt támasztotta alá az is, hogy a forint rövidesen ismét erősödésnek indult. Jött azonban a légi katasztrófa híre, amely újabb csapást mért nemzeti devizánk árfolyamára. Ezt ugyan ismét némi korrekció követte, a forint azonban kora estére sem tudott igazán javítani. Pozíciója ekkor a sávcentrum alatt 8,87 százalékkal (alig több mint tíz bázisponttal napi minimumértéke fölött) volt.
Az euróért ekkor 251,60, a dollárért pedig 280,5 forintot kellett fizetni. Az euró napközben 249,45--252,02 forint között cserélt gazdát (a nyitás 250,3-en volt).
A forintpiacon kereskedők szerint már beépült az overnight árakba a jegybanki kamatvágás. A hosszabb lejáratoknál azonban a piac az MNB lépésére 30-40 bázispontos kamatcsökkenéssel reagált. A forgalom azonban összességében kifejzetten alacsony volt.
A forint az előző hetinél erősebb pozícióban nyitott a bankközi devizapiacon. Az árfolyam ekkor az intervenciós sáv erős oldalán, a középponttól 9,34 százalékon állt. VG-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.