Brazil panasz a WTO-nál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságBrazília a WTO-nál tesz panaszt az EU szubvencionált cukorexportja által okozott károk miatt. A kereset azokat a döntéseket akarja precedensként felhasználni, amelyeket a szervezet egyeztetőbizottsága hozott az USA-EU banánvitában, illetve egy USA-kanadai tejipari polémiában.
A panasz szerint a fejlett ipari államok naponta egymilliárd dollárt fordítanak a cukortermelőik támogatására, az EU pedig a termelési költségek alatti árakon adja az édesítőszert a világpiacon. A panaszt egyelőre nem vizsgálja a WTO. (Reuters)


