BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Remekelt az Erste

Erőteljes bővülést tudhat maga mögött az Erste Bank Hungary Rt., melynek nettó kamatkülönbözete 56,7 százalékkal, 13,082 milliárd forintra gyarapodott. Ezen eredmény mögött a számottevő hitel- és betétoldali volumennövekedés húzódik meg. Az ügyfeleknek nyújtott hitelek 60 százalékkal, 261 milliárd forintra, míg a betétállomány 50 százalékkal 272,7 milliárdra nőtt. Mindez az Erste mérlegfőösszegének alakulásán is meglátszik: 44 százalékkal, 392 milliárd forintra emelkedett egy év alatt. A bank forrásai közül a hitelintézetekkel szembeni kötelezettségei is megugrottak: a 2001. év végi 53,61 milliárd forinttal szemben az elmúlt év végén már 72,44 milliárdot tettek ki.

A pénzintézet jutalék- és díjbevételei 20 százalékkal bővültek, míg a céltartalékok volumene 38 százalékkal, 2,1 milliárdra gyarapodott. Bár az általános igazgatási költségek közel 20 százalékkal 12,2 milliárd forintra bővültek, a 2001-ben üzemi szinten még 60 milliós veszteséget felmutató bank tavaly 1,038 milliárd forint nyereséget ért el. Az Erste adózott eredménye a korábbi 114 millióról 870 millióra ugrott. (FB)

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.