BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Mol: az új célok indokolták az átalakítást

A Mol Rt. nem kívánja pozícióit bővíteni a petrolkémiában, a társaság nem fog BorsodChem Rt.-részvényeket vásárolni - jelentette ki Mosonyi György, a társaság vezérigazgatója egy tegnap reggeli sajtóbeszélgetésen az esetleges vegyipari részvényszerzéssel kapcsolatos hírekre reagálva.

A társaság felső vezetésének múlt heti átalakításával kapcsolatban Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató elmondta, hogy a sikerek mellett is tudni kell váltani, nem a győztes csapatot szabták át. A változásokat az új célkitűzések tették szükségessé. Michel-Marc Delcommune végrehajtotta a pénzügyi terület átalakítását, ma nemzetközi szinten is ütőképes gárda áll ezen a poszton. Molnár József már tavaly azzal érkezett a Mol-kontrolling élére, hogy amennyiben beválik, ő lesz a pénzügyi vezérigazgató-helyettes. Delcommune a stratégiai területet irányítja a jövőben, amelynek eddigi vezetője, Áldott Zoltán a kutatás-termelési divíziót vezeti ezután. Mosonyi György az ott bekövetkezett cserét azzal indokolta, hogy a jövőbeli növekedés kulcsfontosságú területéről van szó, ezen belül is előtérbe kerültek a készletakvizíciók. Erre a feladatra az igazgatóság Áldott Zoltánt alkalmasabbnak tartotta, mint a kutatás-termelés eddigi vezetőjét, Bokor Csabát.

A gázüzletág értékesítésével kapcsolatban a cég vezetői nem sok új részlettel szolgáltak. Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató jelezte, igaznak bizonyul az a korábbi feltevés, miszerint a regionális szolgáltatók körében értékesebb a gázüzlet, mint egy országos szereplő számára. Ismert, hogy a hivatalosan egyelőre meg nem erősített hírek szerint az orosz Gazprom, a német Ruhrgas és a francia Gaz de France jelezte érdeklődését, miközben az OMV az adatszobában járt ugyan, de később hivatalosan közölte, nem kíván versenybe szállni a Mol gázüzleti érdekeltségeiért.

A gázárak alakulásával kapcsolatban Mosonyi György emlékeztetett, hogy a nemzetközi gázpiacon tapasztalható áremelkedés nyilván hatással lesz a magyarországi árakra is. A hazai kitermelésű földgáz bányajáradékára alapozott lakossági árkiegyenlítő rendszerben a magas világpiaci árak nagyobb összeget generálnak, miután a Molnak a világpiaci ár és a hazai kitermelési költségek közötti különbözetet kell járadékként befizetni. A vezérigazgató szerint azonban a kompenzációs kassza ezzel együtt is kiürülhet még az év vége előtt, amit egy árkorrekcióval meg lehetne előzni.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.