BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A tavalyinál magasabb profitot vár az Econet

Az Econet.hu 5,146 millió forint konszolidált mérleg szerinti eredményt ért el az első fél évben, szemben az egy évvel korábbi, nem konszolidált, 17,1 millió forinttal. Az első félévi bevétel 416,1 millió forint volt, míg a tavalyi első félévi nem konszolidált 130,8 millió forint. (A cég most tett először közzé konszolidált számokat.) A cégcsoport az első fél év sikerei alapján bizakodóan ítéli meg az év végi, a tavalyit várhatóan meghaladó eredményeket. A csoport további beruházásokra és felvásárlásokkal támogatott piacszerzésre törekszik.

Az első hat hónapban az anyagjellegű ráfordítások nagysága megközelítőleg négyszerese lett a bázisidőszaknak. Ennek fő oka, hogy nagymértékben nőtt az internetszolgáltatás árbevétele, amelynek magas a közvetített szolgáltatás tartalma. A személyi jellegű ráfordítások mintegy 33 millió forinttal nőttek 2004 első fél évéhez képest, ennek nagy részét az újabb alkalmazottak bérköltsége teszi ki. Az értékcsökkenési leírás valamivel több mint kétszer annyi volt 2005 első fél évében, mint egy évvel ezelőtt, amit az infrastrukturális beruházások, illetve az újonnan létrejött és továbbfejlesztett portálok elszámolt amortizációja okozott.

A 71 millió forintos üzemi veszteség főként abból adódott, hogy a társaság árbevételét generáló szolgáltatások közül a magas induló költséget igénylő, hosszabb távon megtérülő projektek és egyéb médiabefektetések életciklusuk jelenlegi fázisában kezdenek csak nyereséget termelni.

Az Econet.hu azt is bejelentette, hogy az elkövetkező időszakban erőforrásai jelentős részét a nemrégiben feltőkésített, kizárólagos tulajdonában lévő GridLogic Informatikai Kft. termékére, a változtatható számítási algoritmusok futtatására alkalmas internetes gridmegoldások (ún. globális desktop grid) üzleti hasznosítása érdekében fogja felhasználni. Ez a 2005-ös és 2006-os üzleti évben előreláthatóan mintegy egy-másfél milliárd forint ráfordítást jelent majd a cég számára.

Az üzleti modell lényege, hogy a cég a neki felajánlott egyéni és intézményi internetfelhasználók személyi számítógépeinek szabad processzorkapacitását összegyűjti, és az így létrehozott virtuális szuperszámítógépet nagy számítási igényű ipari és tudományos projektek részére értékesíti.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.