BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Spekulálnak a Commerzbankra

Kockázati alapok bevásároltak a Commerzbank részvényeiből. Az egyes alapkezelők kezében felhalmozott részesedés akár a két százalékot is elérheti - értesült a Financial Times Deutschland. Az agresszív stratégiát követő befektetők megjelenésével megnövekedett a veszélye, hogy a fedezeti alapok befolyást gyakorolnak a vállalat döntéseire. (A Deutsche Börsét éppen kockázati alapok együttes fellépése akadályozta meg a London Stock Exchange felvásárlásában.) A harmadik legnagyobb tőzsdén jegyzett német bank elnöke, Klaus-Peter Müller korábbi nyilatkozatában megerősítette, hogy sok külföldi bank érdeklődik irántuk. Az offenzív befektetési stratégiát követő alapok felbukkanása jelentősen megemelte a Commerzbank árfolyamát. A frankfurti központú pénzintézet papírja 17 százalékkal, 21,41 euróra drágult augusztus elejét követően.

A HypoVereinsbank és az olasz UniCredito házassága után a Commerzbank az utolsó felvásárlási lehetőség a külföldi nagybankoknak, hogy Németországban jelentős piaci részesedéshez jussanak. (PA)

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.