Hipermarketekben a Groupama
Megkezdődött itthon a hipermarketláncok meghódítása a biztosítók részéről. A kísérleti fázisban lévő Groupama-Cora együttműködést - amennyiben gyümölcsöző lesz - akár több más biztosító és hipermarketlánc is követheti. Utóbbi egységek magyarországi ügyfelei körében jól értékesíthetők az autó- és lakásbiztosítási termékek - derül ki a Groupama egyelőre csak mintegy három hónapra visszanyúló tapasztalataiból -, mivel a város szélén lévő bevásárlócentrumokba elsősorban az autós, jobbára tehetősebb vásárlók járnak.
Rossz hír a biztosítóknak, hogy 2006. április elseje után nem lehet 2,9 százaléknál magasabb technikai (a garantált biztosítási összeg eléréséhez hozzásegítő) kamattal életbiztosítási kötvényt értékesíteni az Európai Unióban. Marczi Erika, a Groupama életbiztosítási üzletágvezetője szerint azok a biztosítók kerülnek majd nehéz helyzetbe, amelyek hazai biztosítási szektorra jellemző 9-16 százalékos költségarányt nem tudják legalább egy számjegyűre csökkenteni.
Hasonlóan nehéz helyzetbe hozza a biztosítókat a nemrég Brüsszelben elfogadott úgynevezett "gendertörvény", amely az Európai Unióban a szolgáltatások és termékek terén megtiltja a nemek közötti megkülönböztetést. Ennek alkalmazása az életbiztosítások között azt jelentené, hogy férfinak és nőnek ugyanazon díjakat kell fizetnie. Márpedig eddig a statisztikailag kisebb halálozási kockázatú nők életbiztosítási díjtételei közel felét tették ki a hasonló korú, ám sokkal magasabb kockázatot képviselő férfiak díjainak.
A magyar biztosítókat a jövőre életbe lépő technikai kamatláb és a legkorábban 2008-tól érvényes gendertörvény arra kényszeríti, hogy újabb és újabb termékeket dolgozzanak ki, ez pedig nagyon sokba kerül - szögezte le Marczi Erika.


