Még egy Fundamenta-rekord
A Fundamenta-Lakáskassza Lakás-takarékpénztár Zrt. minden tekintetben rekordot döntött 2006-ban: a társaság új szerződéseinek állománya megközelítette a 285 milliárd forintot, ez több mint háromnegyedével meghaladja az egy évvel korábbit – közölte tegnapi sajtótájékoztatóján Gergely Károly elnök-vezérigazgató. Az elmúlt év folyamán hozzávetőleg 117 ezer lakástakarék-szerződést kötöttek a társaságnál, ez több mint másfélszerese az egy évvel korábbinak. A közvetített lakáshitelek összege a 2005-ös 24 milliárdról 55,2 milliárd forintra emelkedett, a keresztértékesítés volumene pedig több mint négyszeresére, 40 milliárdra duzzadt.
A lakás-takarékpénztár teljesítményében az elhangzottak szerint komoly szerep jutott a tavalyi évben másfélszeres létszámúra, 1500 fősre szélesedett személyibankár-hálózatnak, hiszen az az összértékesítésnek nagyjából a 60 százalékát produkálta.
A Fundamenta üzleti tevékenységének eredménye ugyanakkor – valamivel több mint százmillió forinttal – 249 millió forintra csökkent tavaly. Ez az elnök-vezérigazgató szerint az új üzletek mennyiségének megugrásával magyarázható, hiszen az új szerződések a kezdeti időszakban a költségoldalon okoznak növekedést. (A társaság egyébként 210 millió forintos adózott eredményt ért el 2006-ban.)
A 2006-os év több szempontból is eseménydúsnak bizonyult a pénztár életében: új lakástakarék-termékcsaláddal jelentek meg az év közepén, és bővült a közvetített termékek köre is. A Fundamenta bevezette az online szerződéskötést, a kombinált kölcsönöknél pedig a legnagyobb hitelközvetítővé vált a piacon. A mára kétszereplőssé apadt lakás-takarékpénztári piacon a Fundamenta-Lakáskaszsza – az új szerződések összege alapján – domináns szerepet játszik: 2005-ben az új kötések 55 százalékát, tavaly viszont már majdnem kétharmadát a társaságnál bonyolították az ügyfelek.
Az elnök-vezérigazgató tájékoztatása szerint a Fundamenta-Lakáskassza 2007-re 350–400 milliárd forint közötti új szerződést tűzött ki célul. Az idén folytatódik a személyibankár-hálózat bővítése: év végére hozzávetőleg kétezer tanácsadó a cél, és bővül a partnerbankok köre is. Gergely Károly véleménye szerint a hazai lakás-takarékpénztári piacban további komoly növekedési lehetőség rejlik, a penetráció szintje a jelenlegi, tíz százalék körüli értékről három éven belül 20 százalékra emelkedhet. VG


