Az elemzők szerint a magyar kormány megfelelő választ adott az Európai Uniónak az ellenséges felvásárlást meggátolni hivatott Lex-Mol-lal kapcsolatos fenntartásaira, s láthatólag nem tart az eljárástól. Ugyanakkor a magyar kőolajipari vállalat már stratégiai szövetségre lépett a térség egyik legjelentősebb energiacégével, a cseh CEZ-zel. A Citigroup szerint az OMV-nek az az érvelése sem állja meg feltétlenül a helyét, hogy a jelenlegi olajpiaci körülmények között a kisebb cégek nem igazán tudnak labdába rúgni, mivel a túlméretezett olajipari vállalatok sem képesek lényeges növekedésre.
A Citigroup szakértői az OMV besorolásának megváltoztatását a Mol-ügylet mellett további két tényezővel magyarázzák, Romániában - ahol az OMV a Petrom többségi taulajdonosa - növekszenek a kockázatok, mert a lej gyengülése hátrányosan érinti a makrogazdasági folyamatokat, továbbá kezd teret veszíteni az OMV támogatta Nabucco földgázvezeték és az Adria LNG-tároló építése a Gazprom által szorgalmazott Déli Áramlat vezetékrendszerrel szemben.
MTI Eco-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.