BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Amerikai termelői árak: egy jó és egy rossz adat

Az amerikai termelői árak áprilisban 0,2 százalékkal emelkedtek, ami elmaradt a várt 0,4 százalékos bővüléstől, ezzel az éves ráta növekedése 6,5 százalékra mérséklődött a korábbi 6,9 százalékról. A felfutást elsősorban a magasabb energiaárak és élelmiszerárak okozták.

Aggodalomra ad azonban okot, hogy a volatilis tételektől megtisztított termelői magárindex nem várt emelkedést mutatott, 0,4 százalékkal bővült előző hónaphoz képest, amely kétszerese a várt 0,2 százalékos emelkedést vártak.

A termelői magárindex éves szinten 3 százalékkal emelkedett, a korábbi 2,7 százalék után, amely érték 1991 decembere óta a legmagasabb érték.

A termelői magárindex emelkedésének hátterében az autók és bútoripari cikkek drágulása áll. Látható, hogy a magasabb nyersanyagárak a vállalati árazásokban is jelentkezhetnek, ami az inflációs kockázatok meglétét jelzi.
 
A dollár a kedvezőbb headline adatra kisebb gyengüléssel reagált az euróval szemben (1,5645-1,5660), míg a főbb részvényhatáridős kontraktusok a magárindex várt feletti emelkedését fogadták negatívan.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.