Két hónapos csúcson az aranyár
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság A kedd esti Fed kamatvágást követően drágult tovább az arany, amely tipikusan a dollár árfolyamával szemben mozog. Egy uncia nemesfém ma 854 dollárba került a Comex-en.
Az elmúlt 8 napban a dollár értékének közel 10 százalékát veszítette el, míg az arany ára 13 százalékot emelkedett ez idő alatt.
Elemzők szerint a rekord alacsony amerikai alapkamat felhajtó nyomással segítheti az árupiaci jegyzések mozgását.
Az arany árfolyama idén alig változott, rekord értéket márciusban állított be, akkor 1032,70 dollárba került egy uncia.


