BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb részleges államosítás - Hatalmas tőkeinjekciót kap az AIG

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Az AIG biztosítóóriás újabb hatalmas pénzügyi segítséget kap az amerikai kormánytól. A 40 milliárd dolláros összegért elsőbbségi részvényeket kap Washington.

Az állam 40 milliárd dolláros összegben elsőbbségi részvényeket vásárol a cégben, s ezáltal résztulajdonossá válik. Ezzel az AIG részére szóló segélycsomag összege eléri a mintegy 150 milliárd dollárt – jelenti a BBC.

A washingtoni kormány az amerikai pénzügyi rendszer megmentésére jóváhagyott 700 milliárd dolláros segélycsomagból folyósítja az összeget. Az AIG újabb megsegítéséről szóló hír azután vált ismertté, hogy a biztosítótársaság bejelentette: a múlt év harmadik negyedében 24,5 milliárd dolláros veszteséget halmozott fel, az egy évvel korábban elért 3,09 milliárd dolláros profittal szemben.

Washington szerint az újabb segélyakcióra azért van szükség, hogy "fenntartsák a vállalat erejét és megkönnyítsék számára, hogy sikeresen fejezze be a struktúraváltási folyamatot".

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.