A magyarországi ingatlanok több mint 70 százaléka biztosított, így e téren Európa középmezőnyében foglalunk helyet. A lakásbiztosítások nagy penetrációja hazánkban többek között az utóbbi években oly gyakori erős viharoknak is köszönhető. Ez év júliusában a Mabisz adatai szerint csaknem 52 300 időjárás okozta kárt jelentettek be, melynek becsült kárértéke eléri a 4,6 milliárd forintot. Az egyes káresemények összege milliós nagyságrendű is lehet, ami mellett a lakásbiztosítás egy-kétezer forintos havi díja eltörpül.
A természeti katasztrófák okozta károk első helyen szerepelnek a biztosítók listáin, de a legnagyobb pusztítást mégsem ezek okozzák, hanem egy-egy tűzkár, jóllehet ez nem tömegesen jelentkezik. „2010-ben az összes kárkifizetés 80 százalékát, több mint egymilliárd forintot a tűz- és elemi károkra fizették ki az UNIQA Biztosítónál. A tűzkároknál a leggyakoribb, hogy totálkár keletkezik, azaz lakhatatlanná válik az ingatlan, így ez a kárkifizetési összeg néhány esetben 10 millió forint körül van, de akár egészen a százmilliós nagyságrendig emelkedhet” – indokolta meg az okokat Kurtisz Krisztián, az UNIQA nem-életbiztosítási igazgatója. A cég éppen ezért az új lakásbiztosítási termékének a kialakításakor nagy figyelmet szentelt az új trendeknek és az ügyféligények kielégítésének. Így az Otthon és Környezet nevet viselő új lakásbiztosítás alapbiztosítása kiemelkedően sok, 24-fajta káreseményre nyújt már fedezetet. Az alapszolgáltatás ezzel lefedi az összes természeti és kriminalisztikai káreseményt, s olyan pluszkockázatokat is tartalmaz, mint a kerti növényzet biztosítása, üvegtörés vagy a bővített vezetékes vízkár. Fontos, hogy évről évre elővegyük lakásbiztosításunkat és felülvizsgáljuk azt, hiszen a biztosítótársaságok kínálatai változnak, és egy új biztosítási konstrukcióval jobban járhat az ügyfél, mint a régi elavulttal. Fontos figyelembe venni a biztosítás kiválasztásakor, hogy milyen típusú a biztosítandó ingatlan, és milyen vagyontárgyakkal rendelkezik, illetve milyen káresemények fordulhatnak elő a környezetében. A termékcsomagok között válogatva pedig fontos áttekinteni a megadott limiteket, feltételeket. „Nem mindegy, hogy egy viharkár bekövetkeztekor az általunk választott lakásbiztosítási csomag vihar esetén a nyitva hagyott ablakon befolyt víz által okozott kár megtérítését is tartalmazza-e, vagy egy csőtörés alkalmával az elfolyt víz költségét is kifizeti-e a biztosító” – mutatott rá a lehetséges gyenge pontokra az UNIQA szakértője. Érdemes figyelembe venni a lakásbiztosításokhoz köthető különböző kiegészítő biztosításokat. Az UNIQA minden lakásbiztosítással rendelkező ügyfele számára ingyenesen elérhetővé teszi a Magyarországon elsőként bevezetett Viharjelző szolgáltatását, így az ügyfél időben értesülhet a lakhelyéhez közeledő viharról, és fel tud készülni a megfelelő óvintézkedésekkel. Egyre általánosabb és kelendőbb a kiegészítő, kényelmi szolgáltatások választása, mely pl. bizonyos káreseményeknél azonnali kárelhárítási segítséget nyújt a nap és a hét bármely időszakában. Az UNIQA Plusz 24 Szerviz szolgáltatása is erre az ügyféligényre jött létre, és az év bármely napján biztosítani tudja az ügyfelek számára a szakképzett iparosmesterek segítségét egy nem várt esemény bekövetkeztekor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.