BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Tíz éves rekordon az ezüstkészletek

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
A Comexhez tartozó raktárakban tárolt ezüstkészletek tíz éve nem látott nagyságúra nőttek, igazolva, hogy a rekordszintre emelkedő bányászati teljesítmény nyomán bőséges a kínálat a szürke fémből.

A Comex látókörébe tartozó öt raktárban az amerikai ezüstkészletek mennyisége  a múlt hét végén 141,59 millió uncia volt, ami a legmagasabb szintnek felel meg azóta, hogy a Reuters erre vonatkozó adatokat állít össze 2002 óta. Ez a mennyiség egy évvel korábban még csak 102,65 millió uncia volt.

"Amikor az emberek a Comexnél helyezik el a fémet, ezt általában azért teszik, mert nem tudnak mást kezdene az ezüsttel –  hangoztatta David Jollie, a Mitsui Precious Metals elemzője a Reutersnek nyilatkozva. A raktározás a globális kereslet alacsony szintjére és ezáltal alacsony hozamokra utal. James Steel, az HSBC elemzője viszont úgy látja, természetes, hogy a Comexnél helyezik el az ezüstöt, mivel a fém többségét amúgy is Amerikában termelik ki. Az ipar, így az elektronika részéről a kereslet jelentős, miközben a kitermelés is emelkedik.

A folyamat azonban nem tükröződik az ezüstárakban, ami azt sugallja, nem egyértelmű az összefüggés a készletek és az árak között. Az ezüstárak 2012- eddig eltelt szakaszában 12 százalékkal emelkedtek, míg a készletek több mint 20 százalékkal ugrottak meg. Jelenleg a készletek 28 százalékkal a tavaly áprilisi szint fölött vannak, éppen egy évvel ezelőtt döntött rekordot a fém ára.

 

 

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.