Felügyeleti biztost rendelt egy takarékhoz az MNB a betétesek védelmére
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Magyar Nemzeti Bank 2013. november 5. napjától a jogszabályoknak megfelelő működés helyreállításáig, de legfeljebb egy évre felügyeleti biztosokat rendelt ki a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezethez.
"A biztosok feladata a betétesek védelme érdekében a takarékszövetkezet prudens működésének, tőkehelyzetének és likviditási helyzetének biztosítása" – közölte az MNB.
"A Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet mérlegfőösszege alapján számított piaci részaránya a hazai hitelintézeti piac egészére vetítve alig haladja meg az egy ezreléket" – írta az MNB.


