Az amerikai részvénypiacokon, egyelőre úgy tűnik, tovább tart a csökkenő irány. Az S&P 500-as index ugyanis az elmúlt két hétben továbbra is a március elején indult csökkenő trendben maradt. Ugyan a trendcsatorna 40-45 pontnyi mozgást engedélyez az index számára, azonban az utóbbi hetek ingadozása nem változtatta meg az irányt.
Elsődlegesen továbbra is a csökkenés folytatódására számíthatunk. Jelenleg a 2336 közelében lévő Fibonacci-szint jelent támaszt, ennek letörése esetén a következő 2303 közelében alakulhat ki. Felfelé a kitörést 2370 feletti zárások jeleznék egyértelműen, ez megerősítené a jelenleg 50 pont körül bizonytalanul ingadozó RSI mozgását is. Az emelkedés során ezt 2378, illetve 2390 követheti.
Hasonló a helyzet a német DAX 30 esetében is. A jegyzés április 3. óta halad csökkenő trendben, szinte teljes egészében korrigálta a megelőző emelkedést, amely március 27-én indult. Egyelőre a csökkenő trendcsatorna ép. A kitöréshez 12 089 feletti zárások kellenének, ezt a 12 195 közelében lévő ellenállás követheti egy kibontakozó emelkedés során. Lefelé a legközelebbi támasz 11 983 közelében helyezkedik el.
Eközben a BUX index emelkedni tudott. A jegyzés kilépett a február 22. óta formálódó csökkenő ék alakzat területéről, és elérte az ebből számítható célárat is (33 100 ponton), ami egyben egy erősebb ellenállási szint is az emelkedés útjában. Amennyiben a jegyzés képes az említett szint feletti zárásokat produkálni, azzal az eddigi mindenkori csúcs (34 334 pont) elérésére nyílik ismét kapu. Ennek elmaradása esetén viszont a jegyzés 32 577, illetve 31 940 pont közelébe eshet vissza.
A Mol-részvények árfolyama is emelkedett, és kilépett a 20 000–21 200 forint közötti kereskedési sáv felső szélén. Amennyiben továbbra is a sáv teteje feletti zárásokat produkál, felül kell vizsgálni korábbi csökkenésre játszó forgatókönyvünket, és a sáv szélességének megfelelő mértékű emelkedés kerülhet előtérbe. Az ennek megfelelő célárfolyam (22 400 forint) eléréséig a potenciális ellenállási szint 21 950 forint közelében helyezkedik el. A cél elérésével kapcsolatban továbbra is aggodalomra adhat okot a március 30. óta trendszerűen csökkenő forgalom. Amennyiben a jegyzés visszaesne a már emlegetett sávba, ismét annak az alja válna árfolyamcéllá, előtte a 20 585 forint közelében lévő lehetséges támasszal.
Az OTP Bank jegyzésének grafikonján folytatódhat az alsó trendfordulót jelző „fej és vállak” kialakulása. Eddig a kurzus a papírforma szerint mozgott. A jegyzés ezt követően a „nyakvonalat” (8447) fogja tesztelni, majd átlépve azt a 8948 forintos ellenállás közelébe emelkedhet ismét. A kettő között komolyabb ellenállás lehet a 8751-es szint. Ezt a forgatókönyvet inkább csak 7878 forint alatti zárások nyomán vizsgálnánk felül.
A Richter Gedeon kurzusa tovább emelkedett. A hosszú távú, 2015 eleje óta tartó emelkedő trendcsatorna felső széle 7400 forint közelében húzódik mostanában, ezért ezt a szintet tűznénk ki az emelkedés határául. Addig a jegyzés számára 7050 közelében alakulhat ki ellenállás. Lefelé támasz 6858, majd 6595 közelében van. A jelenlegi rövidebb távú trend 6460 forint alatti zárásokkal törne meg.
A Magyar Telekom jegyzése a korábbinál enyhébb meredekségű, de továbbra is csökkenő trendben mozog, miközben a 2016. február óta tartó emelkedés trendjét is teszteli. Amennyiben ez utóbbi ép marad, itt is fordulást jelző „fej és vállak” alakulhat ki, 493 forint közelében húzódó „nyakvonallal”. A formációból számítható célár (506) az 503 forintnál elhelyezkedő ellenállás fölé emelné a jegyzést. Ha az említett, hosszabb távú emelkedő trendvonal letörne, az első lehetséges támasz 478 forint közelében húzódik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.